Dnes je Utorok 27. februára 2024, meniny má Alexander a zajtra Zlatica.
Partneri: Spojená škola

Voľný čas -> Keramická dielnička a výtvarníctvo

Práca s hlinou ako výtvarným výrazovým prostriedkom i médiom, ktoré umožňuje preniesť detské vnímanie sveta i seba do hmatateľnej a vypovedateľnej podoby, má zabezpečiť preklenutie umeleckej tvorby a terapeutických i preventívnych cieľov. Priblíženie sa k tomuto bodu stretu umožňuje aktívne využívanie arteterapeutických techník. Aktivity v keramickej dielni klienti vykonávajú pod dohľadom Mgr. Zuzany Gažovej.

Kresba, maľba, grafika

  • kresebná príprava - využitie možností kresliarskych nástrojov – práca s ceruzou ( jednoduché kresebné cvičenia, tieňovanie, štúdie predmetov, portrét, figurálne kompozície, voľná téma ), tušom ( kontúry, šrafúry... ), suchým pastelom, rudkou a uhlíkom ( v kombinácii s ostatnými farebnými technikami)
  • maľba – miešanie temperových, akvarelových a akrylových farieb a ich správne nanášanie ( voľná tvorba – figurálne kompozície, zvieratá, rastliny, predmety, užitá tvorba – kulisy, veľkoplošné plagáty, návrhy na látku, pohľadnice)
  • grafika – základy počítačovej grafiky v programe Corel Draw ( kreslenie, vypĺňanie a miešanie farieb, vkladanie textu , obrázku...)
© 2006-2014 by GAUDEAMUS - zariadenie komunitnej rehabilitácie, Mokrohájska cesta 3, 845 12 Bratislava, All rights reserved.