Dnes je Nedeľa 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf.
Partneri: Spojená škola

Projekty -> Počítače pre dobrú vec

Domov sociálnych služieb sa zapája do projektovej tvorby s cieľom zlepšiť poskytované služby svojim klientov. Podarilo sa nám úspešne  zrealizovať dole uvedené projekty.

Nadácia Pontis a spoločnosť DELL odovzdali dňa 12.6.2007 desať počítačov z projektu "Počítače pre dobrú vec" Domovu sociálnych služieb Gaudeamus. Počítače dostalo 77 organizácií, ktoré pracujú v oblasti výchovy a vzdelávania. Medzi podporenými žiadateľmi bol práve aj náš domov.

Do programu boli zaradené už používané počítače. O ne sa uchádzalo 711 žiadateľov, ktorí požadovali spolu až 3 639 počítačov. Podporu teda dostala len určitá časť žiadateľov. Spolu s počítačmi sme získali i inštalačné CD operačného systému Linux, ktoré dodala organizácia SKOSI (Slovenská Open Source Iniciatíva).

Darované počítače poslúžia k zriadeniu internetovej miestnosti, kde okrem surfovania a komunikácie so svojimi rodičmi a priateľmi poslúžia na vzdelávacie účely.

 

Dňa 2. júla 2007 TV Markíza v Teleráne odvysielala túto krátku reportáž o tom, na aký účel boli využité získané počítače.

 

 

© 2006-2014 by GAUDEAMUS - zariadenie komunitnej rehabilitácie, Mokrohájska cesta 3, 845 12 Bratislava, All rights reserved.